Šroubovací a lisovací systémy

Spojovací technika

V oblasti přesných elektro-mechanických lisů pokrývá DSM rozsah od 50 N do 120 000 N lisovací síly.

Dle požadavku vybavujeme lisy prodlouženým zdvihem nebo elektromechanickou brzdou. Díky vlastní výrobě můžeme kdykoliv dodat specifické verze podle požadavků zákazníka. Zdvih (dráha lisování) může být měřen jako relativní či absolutní. Způsob měření zdvihu může být definován v řídicím systému.

DSM nabízí 2 řady digitálních lisů: Řadu QMP a řadu SMP.

Spojovací technika řady QMP/SMP (PDF, 3.626KB)

Řada QMP

Přesné lisy řady QMP jsou vhodné pro lisování i zdvih. Jsou konstruovány do velmi úzkého čtvercového pouzdra z ušlechtilé oceli. Digitální senzor síly je chráněn proti přetížení a je umístěn přímo na pracovní píst. Měření zdvihu (dráhy lisování) je zajištěno absolutním senzorem dráhy s rozlišením 0.002 mm. Díky tomu není nutná pravidelná inicializace lisu. LED diody přímo na konstrukci lisu zobrazují výsledky lisovacího procesu.

Řada SMP

Přesné lisy řady SMP jsou vhodné pouze pro lisování. Jsou konstruovány s důrazem na silnou konstrukci a nízké nároky na údržbu. Jednoduchá konstrukce garantuje dlouhou provozní životnost v drsném průmyslovém prostředí. Digitální siloměr je umístěn nad pracovním pístem.  Měření zdvihu (dráhy lisování) je zajištěno absolutním senzorem dráhy s rozlišením 0.002 mm.